IVIO staat in voor de uitbating van 10 recyclageparken. Ben je gedomicilieerd in 1 van de 9 gemeenten, dan kom je binnen met je identiteitskaart. Per jaar heb je recht op 24 gratis toegangsbeurten. Vanaf je 25ste bezoek betaal je 2,5 euro per beurt.
Wat kan ik brengen?
Op elk recyclagepark gelden dezelfde regels, tarieven en toegelaten afvalsoorten.
Hoe gaat een bezoek in zijn werk?
- Voor een vlot bezoek sorteer je het afval per soort op voorhand.
- Voer je identiteitskaart of EKT-kaart in de inkomzuil (ook als je met fiets of te voet aankomt).
- Duid de verschillende afvalsoorten aan op het toegangsscherm. Je eerste bezoek? Bekijk het toegangscherm in detail.
- Hulp nodig? Druk op de knop op de inkomzuil, een parkwachter komt je helpen.
- Deponeer je afval in de juiste containers.
- Sorteertwijfel? Vraag hulp aan de parkwachter of scan de QR-code aan de verschillende containers.
- Moet je betalen?
- Voer je identiteitskaart in de betaalzuil.
- Duid het te betalen bedrag aan (rood vakje).
- Betaal met Bancontact. (Cash niet mogelijk).
- Het recyclagepark verlaat je door je identiteitskaart in te voeren in de uitgangszuil.
- Respecteer de openingsuren. Heb je veel afval, kom niet te laat! Op die manier heb je voldoende tijd om je afval uit te laden. De parkwachter kan je de toegang weigeren als je kort voor sluitingstijd aankomt.
- Opgelet: voertuig max 3.5ton - totale lengte 9m.
Ik ben een nieuwe inwoner, hoe kan ik naar het recyclagepark?
Het kan zijn dat je bent verhuisd maar dat je identiteitskaart nog niet is aangepast naar je nieuw adres. Hiervoor neem je contact op met IVIO via het contactformulier of via 051 31 17 96.
Ik heb een tweede verblijf, kan ik ook naar het recyclagepark?
Op je tweede verblijf ben je niet gedomicilieerd en kan je hierdoor niet binnen via je identiteitskaart. Om toegang te krijgen vraag je een ETK-kaart voor tweedeverblijvers aan.
Wat tijdens verbouwing of renovatie?
Je kocht een huis maar je bent er nog niet gedomicilieerd door (ver)bouwen of renoveren? Via een tijdelijke toegang kan je toch al naar het recyclagepark. Aanvragen doe je via het contactformulier of via 051 31 17 96.
Kan ik als bedrijf het recyclagepark gebruiken?
Naast inwoners kan je ook als bedrijf gevestigd in 1 van de 9 gemeenten gebruikmaken van alle recyclageparken. Dat kan via de ETK-kaart. Meer informatie kan je vinden op onze bedrijfspagina: toegang op het recyclagepark als bedrijf.
Wat is een ETK-kaart
Een ETK-kaart is een elektronische toegangskaart waarbij je als bedrijf, vereniging, school, lokaal bestuur of tweede verblijver toegang krijgt tot het recyclagepark.
De kaart wordt aangevraagd via info@ivio.be of via het hoofdkantoor en kost éénmalig € 5. De kaart geeft je de mogelijkheid om een factuur te ontvangen van je bezoek en of je ter plaatse of nadien betaalt. Voor ETK-kaarthouders (behalve ETK-tweede verblijf) gelden andere tarieven dan voor inwoners.